Jak sprawdzić czy dana czcionka na FontSquirrel.com posiada polskie literki

Krzysztof Furtak CSS 1 Comment

FontSquirrel.com to serwis, w którym zgromadzona jest cała masa darmowych czcionek. Każdą z nich można pobrać bezpośrednio z serwisu. Dodatkowo witryna ta posiada genialne narzędzie konwertujące pliki czcionek do różnych formatów. Dzięki niemu możemy w prosty sposób przygotować wybraną przez nas czcionkę do wykorzystania na naszej stronie internetowej. Przy tej okazji zapraszam do przeczytania mojego artykułu, w którym opisałem jak przygotować oraz załączyć czcionkę do strony www.

To co jest rewelacyjne w tym serwisie, oczywiście oprócz ilości nagromadzonych czcionek :), to możliwość podglądu „na żywo” wyglądu fragmentu tekstu w wybranej przez nas czcionce. Poniżej informacja, gdzie mozna znaleźć tą opcję.

Na stronie profilowej każdej czcionki znajduje się zakladka „Test Drive”. To tutaj możemy sprawdzić jak będzie wyglądał fragment tekstu wydrukowany daną czcionką.

A teraz sprawdzam czy czcionka posiada poslkie znaki. Czyli wpisuje w pole tekstowe „ąęółńćźż” – jeśli w polu poniżej pojawi nam się poprawny tekst to znaczy, że spokojnie możemy wykorzystać ten font. Skoro już jesteśmy w tym miejscu trzeba wspomnieć, że przy podglądzie czcionki możemy wybrać jej rodzaj (jeśli posiada ona ich kilka) oraz rozmiar.